Tensal - Graphical

Tensal - Graphical

Hector Sandoval to stary wyga. Działa na rynku już lat kilkanaście pod własnym nazwiskiem, kolaborując z kolegami oraz pod głównym pseudo Tensal. Zaczynał od funkcjonalnego tech-house gdzie szlifował warsztat [ spółka Corujo & Sandoval ]. Później przyszła fascynacja cięższym brzmieniem o różnej palecie barw brzmieniowych [ duet Exium ]. W międzyczasie objawił się solowy projekt Tensal. Zaczęło się od sukcesu wydanych przez własny label o tej samej nazwie płytek, które narobiły sporo zamieszania w klubowym środowisku.

Potem poszło już z górki. Zainteresowanie innych labeli, propozycja wydania albumu przez słynny Modularz. Hector rozpędza się. Idzie za ciosem i we własnej tłoczni wydaje longplay Disco Negro - który można potraktować jako swoiste podsumowanie serii dwunastocalówek.
Następnie nadchodzi propozycja od Somy. Szkocki gigant wydaje pięć epek i proponuje wydanie dłuższego materiału. Nadchodzi  zatem czas na  “ Graphical “. Już po pierwszym przesłuchaniu płyty widać że jest ona zbudowana w specyficzny sposób. Można stwierdzić że to jakby dwie części. Elektroniczne wprowadzenie i techniczna, ekstatyczna eksploracja przestrzeni w starym stylu artysty.
soma logo brand-journal-10.jpg
Zaczyna się mocno podniośle, jak w filmie, potem nieco IDM-owo, to taki widoczny zwrot w klimaty lat 90. Strona B to już techno ale eksperymentalne, nie tak rozbuchane. Druga połowa płyty to już Tensal pełną gębą. Jak Egoaio [ C1 ] , stanowi jeszcze pomost pomiędzy tamtą częścią. To reszta kawałków to już jazda bez trzymanki. Jest surowo, mocno, konkretnie.
Tensal - Graphical 2x12

Tensal - Graphical 2x12" / SOMALP120

"Graphical" to rzecz, która powinna i zapewne zadowoli słuchaczy poszukujących, lubiących sentymenty no i tych którzy uwielbiają klasyczne, techniczne, dobrze wykonane granie.
Powiązane artykuły
B E Z K O M P R O M I S O W O Ś Ć.

Włączyłem adapter. Położyłem płytę na talerzu. Wcisnąłem play. I od razu pomyślałem, nie pierwszy raz: sztuka nie może uznawać kompromisów. 
Techno transcendentalne. 

Gdy dowiedziałem się parę miesięcy temu o zbliżającym się nowym LP od Surgeona, byłem mocno zaskoczony – artysta zwykł od dawna przyzwyczajać do długich przerw pomiędzy swoimi albumami (rekordowo – między „Body Request” a „Breaking the Frame” upłynęło 9 lat. Tym większa niespodzianka, gdy po wydanym zaledwie dwa lata temu „From the Farthest Known Objects” zapowiedziano „Luminosity Device”.
Alexander Kowalski / "Cycles" / Mord 2018

Po dwunastu latach, niespodziewanie powraca jedna z legend klasycznego, europejskiego techno. Alexander Kowalski operuje bez znieczulenia, na dzień dobry serwując dźwięki tyleż bezkompromisowe co intrygujące.
GAS / „Rausch” / Kompakt Records 2018

Od 1991 do 2000 roku nakładem założonej przez Achima Szepanskiego wytwórni Force Inc. ukazywała się jedna z najważniejszych serii składanek techno pt. "Rauschen". Niemal od początku gościły na niej późniejsze legendy europejskiego, eksperymentalnego techno, m.in. Alec Empire, Ian Pooley, Thomas P. Heckamann, Cristian Vogel, a także Wolfgang Voigt pod pseudonimami Love Inc. i Mike Ink. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.