Fluxion - Ripple Effect
Fluxion - Ripple Effect
Kopiuj tekst

Fluxion - Ripple Effect

Idea soundtracku dla nieistniejącego filmu nie jest nowa. Takie dzieła pisali wielcy tego świata z Kilarem czy Carpenterem włącznie.

Z takim tematem postanowił się zmierzyć Konstantinos Soublis. Powraca na łono swej własnej wytwórni Vibrant Music dla której nagrywał bardziej eksperymentalne dzieła. Ale do rzeczy. Ripple Effect to album bardzo dopieszczony i wymuskany w każdym calu.
Fluxion

Fluxion

Fluxion poświęcił mu dwa lata swego życia. Zaczyna się bitowo w rytmie deep-dub techno, lecz już tu muzyka nabiera specyficznego niepokojącego charakteru.
Otaczają nas basowe efekty syntezatorowe trąby i synthy. To chłodny początek. Momentum wprowadza jasną i już naprawdę filmową atmosferę. Idea jest w kontrze do Momentum ale dalej pozostajemy w klimacie mocno soundtrackowym może nawet Carpenterowskim.
https://yakrecords.pl/produkt/ripple-effect/ 
W kolejnych trakach wraca dub-techowy rytm napędzany charakterystycznym cykaniem. W zależności od numeru Soublis wplata melodyjki i przenosi nas gdzieś do nadmorskiego miasta i krętych uliczek. Gdzie indziej pojawiają się smyki czy piano.
Bas oczywiście pulsuje. Pomiędzy tym wszystkim wiją się charakterystyczne dla artysty specyficzne efekty, delaye, gięte blachy, syntezatorowe smugi. Muzyka jest potężna niemal wizyjna - Tu wspomnijmy o polarno-kosmicznym zamykającym płytę - Moving On.
Wyobraźmy sobie teraz sytuację że możemy ją usłyszeć właśnie w kinie. Obraz jest początkowo pusty. Tabula raza. Pod wpływem muzyki jednak i naszej wyobraźni zaczyna się wypełniać. Co zobaczymy ?

Fluxion – Ripple Effect – Yak Records

Czytaj więcej

Powiązane artykuły
B E Z K O M P R O M I S O W O Ś Ć.

Włączyłem adapter. Położyłem płytę na talerzu. Wcisnąłem play. I od razu pomyślałem, nie pierwszy raz: sztuka nie może uznawać kompromisów. 
Techno transcendentalne. 

Gdy dowiedziałem się parę miesięcy temu o zbliżającym się nowym LP od Surgeona, byłem mocno zaskoczony – artysta zwykł od dawna przyzwyczajać do długich przerw pomiędzy swoimi albumami (rekordowo – między „Body Request” a „Breaking the Frame” upłynęło 9 lat. Tym większa niespodzianka, gdy po wydanym zaledwie dwa lata temu „From the Farthest Known Objects” zapowiedziano „Luminosity Device”.
Tensal - Graphical

Hector Sandoval to stary wyga. Działa na rynku już lat kilkanaście pod własnym nazwiskiem, kolaborując z kolegami oraz pod głównym pseudo Tensal. Zaczynał od funkcjonalnego tech-house gdzie szlifował warsztat [ spółka Corujo & Sandoval ]. Później przyszła fascynacja cięższym brzmieniem o różnej palecie barw brzmieniowych [ duet Exium ]. W międzyczasie objawił się solowy projekt Tensal. Zaczęło się od sukcesu wydanych przez własny label o tej samej nazwie płytek, które narobiły sporo zamieszania w klubowym środowisku.
Alexander Kowalski / "Cycles" / Mord 2018

Po dwunastu latach, niespodziewanie powraca jedna z legend klasycznego, europejskiego techno. Alexander Kowalski operuje bez znieczulenia, na dzień dobry serwując dźwięki tyleż bezkompromisowe co intrygujące.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.